Flexibilis Bekötőcsövek Használata
A legtöbb csőtörést és vízkárt az otthonainkban a flexibilis bekötőcsövek elöregedése és elhasználódása okozza. Ez a csőtípus nagy teret hódított az épületgépészetben, használatossá vált szinte minden szegmensben. Számtalan előnnyel jár, de fontos emlékeztetni, hogy ezek a csövek nem örök életre tervezettek.
Milyen is a Flexibilis Cső?
A flexibilis cső fémhálóval erősített gumitömlő, melynek nyomásterhelhetősége az évek múlásával fokozatosan csökken. Ha eléri a kritikus terhelhetőségének felső határát, felhasadhat vagy felrobbanhat, csőtörés jelenségét okozva. Az 5-6 éves bekötőcsövek életkorukat tekintve már középkorúaknak számítanak, míg a 10 évet megélt flexibilis csövek már idősnek számítanak, és bármelyik pillanatban csőtörést okozhatnak.
Szereljük szét a Csőtörés-Generátort!
Javasolt minden 6 évnél idősebb csap-, kazán-, boyler-, és wc bekötőcső cseréje. A távolkeleti termékek esetében óvatosság ajánlott, mert az élettartamuk gyakran rövidebb. A hálózati víz nyomásának csökkentése minden háztartásban indokolt, ahol a nyomás meghaladja az 5 bar értéket. A 3-4 bar közötti nyomásérték jótékony hatással van a flexibilis csövek élettartamára és az összes gépészeti elem általános közérzetére.
Csapjunk a Csaptelep Probléma Közepébe!
Nagy kockázatot jelentenek azok a csaptelepek, amelyek lefalazott környezetben kerülnek alkalmazásra, mint pl. egyes kád peremére tervezett flexibilis bekötésű keverőcsapok. Ugyanakkor nem szabad elhanyagolni a falba épített wc tartályok bekötőcsöveit sem, bár ebben az esetben a kiáramló víz nagyobb része a tartályból a csészébe, majd onnan a szennyvíz lefolyóba kerül.
Flexibilis bekötőcsőre miért kell odafigyelni
Ha nem szeretnének csőtörést és szárazon szeretnék megúszni, cseréljék le az elhasználódott bekötőcsöveket,## Flexibilis Bekötőcsövek Használata
A legtöbb csőtörést és vízkárt az otthonainkban a flexibilis bekötőcsövek elöregedése és elhasználódása okozza. Ez a csőtípus nagy teret hódított az épületgépészetben, használatossá vált szinte minden szegmensben. Számtalan előnnyel jár, de fontos emlékeztetni, hogy ezek a csövek nem örök életre tervezettek.
Fűtési rendszerekhez hasznát csővezetékek
A fűtési rendszerekben a csövek elengedhetetlenek a hő energia elosztásához. A fűtőtestektől a kazánig és vissza, a csövek szállítják a meleg vizet vagy gőzt, ami a fűtési rendszert működteti.
Fűtési rendszereknél az alábbi csövek használatosak:
Acélcsövek: Ezek a csövek hosszú élettartamúak, ellenállnak a korróziónak és magas hőmérsékleteknek, de drágábbak és nehezebbek telepíteni.
Rézcsövek: Ezek a csövek gyakran használatosak a fűtési rendszerekben, mert jó hővezetők, nem rozsdásodnak és egyszerűen telepíthetők. Viszont drágábbak, mint más anyagok.
Műanyagcsövek: Különböző típusú műanyag csövek is használatosak, mint például a PEX (keresztkötésű polietilén), PB (polibutilén) és a PP (polipropilén). Ezek könnyen telepíthetők, olcsóbbak, de nem olyan hosszú élettartamúak és nem bírják a nagyon magas hőmérsékleteket, mint az acél- vagy a rézcsövek.
A csövek méretét és típusát a fűtési rendszer követelményei határozzák meg. A csövek méretét a rendszer terhelése, a hőveszteség, a fűtőtestek kapacitása, a fűtővíz hőmérséklete és a víznyomás befolyásolja. A csövek kiválasztásánál fontos szempont a hosszú élettartam, a hővezető képesség, a rugalmasság és a telepítési költségek.
Az optimális rendszer kialakításához érdemes szakemberhez fordulni, aki segít meghatározni a megfelelő csőméretet és típust a fűtési rendszer számára.